Wiatr: Pasat, wiejący głównie ze wschodu, bardzo równy.

Spoty:

  • Pointe Faula – spot położony w zatoce zasłoniętej od południa; wejście do wody ograniczone do jakichś 100m szerokości (z jednej strony jest wzniesienie, z drugiej kąpielisko), co przy ilości osób chętnych do pływania jest sporym minusem- zwłaszcza przy słabych warunkach wiatrowych, na które my niestety trafiliśmy. Po pokonaniu strefy wejścia miejsce do pływania jest nieograniczone. Spot działa tylko przy wiatrach wschodnich (on-shore).
  • Cap Chevalier – położony w zatoce, mniej popularny wśród turystów (zazwyczaj kilka osób na wodzie to max), działa tylko przy wiatrach wschodnich (on-shore).

Baza: W Pointe Faula 2-3 szkoły, kilka restauracji i barów. W Cap Chevalier brak jakiejkolwiek infrastruktury.

Rescue: Niepotrzebne (on-shore). Na brzegu nie widzieliśmy żadnych motorówek ani skuterów, ale podejrzewamy, że szkółki je zapewniają przy szkoleniu.

Zafalowanie: Brak (rafa na obydwu spotach zatrzymuje fale).

Dno/Plaża: Pointe Faula – na brzegu palmy, trawa, piasek, trochę kamyczków; na dnie ok. 2m od linii brzegowej kamienie, potem piasek, długo płytko. Cap Chevalier – na plaży piasek, na dnie piasek i rafa w wielu miejscach.

Dla kogo (początkujący/średni/pro/wave/freestyle/freeride): Wszyscy (wave poza rafą na oceanie).

Tłok: Pointe Faula – sporo ludzi, ale tylko przy wejściu do wody. Cap Chevalier – pustki.

 

INNE:
Atrakcje: Wpis z atrakcjami na Martynice

Noclegi: Możliwe przy samym spocie, tanie domki 6-osobowe w naprawdę dobrym standardzie. La village de la pointe

Dojazd z PL: Air France z Warszawy z przesiadką w Paryżu, od 1700zł. Bagaż golfowy w cenie po zapisaniu się do Air France Golf Club.

Wypożyczenia auta: Od 25Euro/dzień w lokalnej wypożyczalni. My braliśmy z Axelle Auto, UWAGA- w lokalnych wypożyczalniach ciężko się dogadać w innym języku niż francuski, nam się udało dzięki translatorowi google i życzliwym znajomym 😉 Uwaga nr 2 – samochody we wszystkich tanich wypożyczalniach trzeba oddać umyte/odkurzone, w innym wypadku naliczają opłatę za sprzątanie. Na Martynice można bezproblemowo znaleźć samoobsługowe myjnie z odkurzaczami, gdzie za 6euro można umyć i odkurzyć auto.

Przydatne linki:
Link do tanich, lokalnych wypożyczalni aut.