Wiatr: Zazwyczaj północny (w miarę równy), rzadziej zachodni (bardzo równy). Najmocniejszy od kwietnia do września.

Spoty:

 • Laguna, po stronie wschodniej i zachodniej otoczona wydmami, w pobliżu których znajdują się prawie wszystkie campy. Działa przy wietrze północnym (side, side-on, side-off).  Miejsce do pływania uzależnione od pływów, ale generalnie spot jest naprawdę ogromny i każdy znajdzie miejsce dla siebie.
  Według nas najlepsze miejsce do pływania znajduje się pośrodku laguny na wysokości campu Zenith (Kite Worldwide)- stosunkowo mniejsze zatłoczenie, możliwość zaparkowania auta, mniej ostrych muszli/glonów w porównaniu do innych części laguny.
 • Speed spot – off-shore, płasko (najlepiej przy odpływie), można dojechać samochodem 4×4, dopłynąć lub przejść 10min od Dakhla Attitude. Najrówniejszy wiatr jest właśnie tam.
 • White dune – Działa zarówno przy wietrze północnym (side, side-on, side-off), jak i zachodnim (on-shore,side-on). Można dojechać samochodem 4×4 lub wziąć udział w organizowanym przez campy downwinderze.
 • Ocean – w różnych miejscach na oceanie można pływać wave, najlepszym okresem jest zima, gdy wiatr jest trochę słabszy, a fale większe.

Baza: Dostępnych jest kilka campów, każdy oferuje zakwaterowanie z obowiązkowym wyżywieniem. Każdy posiada szkółkę z wypożyczalnią, bar, beach boyów i rescue. Trzy campy znajdują się przy samej lagunie (Dakhla Attitude,Vagabond i Dakhla Spirit). Pozostałe (Zenith (KiteWorldwide), Nomads, UCPA) nie posiadają bezpośredniego dostępu do plaży. Dostępny jest też publiczny, darmowy kemping ’25’, nieopodal którego znajduje się restauracja. Jeśli ktoś zdecyduje się zamieszkać poza campami i dojeżdżać na lagunę, na pewno znajdzie miejsce do parkowania i rozłożenia sprzętu. W Dakhli działa też polska mobilna szkółka Wind City Dakhla.

Rescue: jest przy każdym campie (może być płatne), jest też podczas zorganizowanych wycieczek (na White dune i Speed spot- w cenie wycieczki).

Zafalowanie:

 • Główna laguna – czop, od małego do sporego w zależności od pływów i miejsca (największy przy Dakhla Attitude).
 • Speed spot – płasko jak na stole 🙂
 • White dune – płasko, ew. mały czop.

Dno/Plaża:

 • Główna laguna – plaża piaszczysta, w niektórych miejscach trawa z muszlami (bardzo ostre!), najwięcej przy Dakhla Spirit. Przy odpływie prawie wszędzie głęboko, przy przypływie woda od 20-150cm (w zależności od faz księżyca) na zalanym terenie + głęboka dalej.
 • Speed spot – piasek/piasek, głęboko od początku.
 • White dune – piasek na plaży, muszelki na dnie, rafa paręset metrów od brzegu. Długo płytko (w zależności od pływów).

Dla kogo (początkujący/średni/pro/wave/freestyle/freeride): Wszyscy. Wave raczej w miesiącach zimowych (większe fale).

Tłok: akceptowalny ze względu na wielkość laguny, w porze lunchu campowego (13-16) prawie nikogo, ale trzeba mieć na uwadze brak rescue (ew. być przygotowanym na sporą opłatę).

 

INNE:

Atrakcje: Dla niepływających praktycznie brak. Dla fanów sportów wodnych dostępny na wszystkich campach zorganizowany surfing oraz downwinder na farmę ostryg/White dune/Speed spot. Farma ostryg jest atrakcją samą w sobie- w ofercie tanie owoce morza (np. świeżutkie ostrygi za 1,60 zł. sztuka 🙂 ; koszt obfitej kolacji z degustacją kilku dań to 10-12 Euro).

Noclegi:

 • Najtaniej – z ekipą Wind City Dakhla w wynajmowanym mieszkaniu.
 • Jeden z campów (najtaniej Spirit/Nomads w namiotach) od 45 Euro/os./za dobę z wyżywieniem. Przy dłuższych pobytach możliwa zniżka.
 • Publiczny kemping ’25’ (namiot/kamper).
 • Jeden z hoteli w mieście (30km od laguny) np. Dar Rio Oro. od 15 Euro/os.

Dojazd z PL:

My lecieliśmy Lot’em Waw-Ams + Air Marocco Ams-Casablanca-Dakhla, cena łączna ok. 1800zł z 1 bagażem rejestrowanym i 1 sportowym.

 • Air Marocco z jednego z dużych europejskich miast (Berlin, Amsterdam, Paryż, Londyn, Mediolan etc.).
 • Czarter (Tui, Rainbow) lub Wizzair do Agadiru + Air Marocco z Agadiru do Dakhli.

Wypożyczenia auta: Z jednego z lokalnych hoteli, bądź wypożyczalni. Od 20Euro/dzień. My wypożyczyliśmy z hotelu Dar Rio Oro.